مطالب مفید

آنچه نباید در مصاحبه شغلی انجام داد

موارد زیر آن دسته از اموری هستند که نباید در مصاحبه شغلی انجام دهید، چراکه در غیر این صورت، احتمال استخدام شدن شما به شدت کاهش خواهد یافت.

هفت صبح: به دست آوردن بسیاری از مشاغل مستلزم حضور در مصاحبه شغلی است و البته مصاحبه های شغلی نیز بایدها و نبایدهای مخصوص به خود را دارند.

موارد زیر آن دسته از اموری هستند که نباید در مصاحبه شغلی انجام دهید، چراکه در غیر این صورت، احتمال استخدام شدن شما به شدت کاهش خواهد یافت.

 

1- نیم ساعت زودتر به محل مصاحبه نروید چرا که در این صورت کارفرما برای سریع به پایان رساندن کاری که بدان مشغول است تحت فشار قرار می گیرد. پنج دقیقه زودتر رفتن، کافی است.

2- هنگام مصاحبه، صورت خود را لمس نکنید و دست تان را داخل موهای تان نبرید. شاید این حرکت به نظر کارفرما زننده بیاید.

3- اگر آدرس ایمیل کارفرما را دارید، پس از مصاحبه، برای او نامه تشکر بفرستید و البته برای این کار بیشتر از 24 ساعت صبر نکنید. فرستادن نامه تشکر یک هفته پس از مصاحبه، هیچ لطفی ندارد.

4- درمورد اینکه پدرتان چقدر موفق است صحبت نکنید. در این صورت احتمالا کارفرما گمان می کند که تاکنون نیز هر موفقیتی داشته اید به خاطر کمک پدرتان بوده است.

5- به خوشایند بودن بوی دهان توجه کنید. دهان بدبو می تواند اولین نشانه منفی برای کارفرما باشد.
6- به کار بردن عباراتی مانند «هنوز نمی دانم که از زندگی چی می خواهم» باعث خواهد شد تا روزهای بعدی نیز به دنبال کار بگردید.
 


7- اگر کارفرما از شما پرسید که چه روزنامه یا مجلاتی را می خوانید، از به کار بردن نام روزنامه مشهور که همه آنها را می خوانند خودداری کنید بهتر است کمی خلاق باشید و روزنامه هایی را نام ببرید که کنجکاوی کارفرما را تحریک کند.

8- در مورد دیگر افرادی که برای مصاحبه شغلی در آنجا حضور دارند، نه سوالی بپرسید و نه اظهارنظر کنید.

9- حداقل 20 دقیقه در مورد شرکت یا کسب و کاری که برای مصاحبه به آنجا رفته اید، تحقیق کنید چراکه به احتمال زیاد از شما خواهند پرسید که چرا آنجا را برای اشتغال انتخاب کرده اید.

10- در انتهای مصاحبه احتمالا کارفرما از شما خواهد پرسید که آیا سوالی دارید یا خیر. در این مواقع سعی کنید حداقل یک سوال بپرسید. البته پرسیدن سوال بی ربط به شغل نیز کمکی به شما نخواهد کرد. همچنین از پرسیدن سوال هایی مانند میزان راحتی کار پرهیز کنید. از همان اول این پیام را به کارفرما ندهید که به درد روزهای سخت نمی خورید.

11- در مورد کارفرمایان پیشین خود بدگویی نکنید. چنین کاری نه تنها کمکی به استخدام شدن شما نمی کند بلکه احتمالا زنگ خطر را برای کارفرمای جدید به صدا درخواهد آورد.

منبع: برترین ها

سایر مطالب مفید

بازیگری اشتغال در اقتصادبا ایجاد کسب و کارهای جدید كارآفريني فناورانه باعث توسعه اشتغال می‌شودچرا مخترعان کارآفرین می‌شوند؟بر اساس نتايج سرشماري(90-1365) بررسی شد وضعیت افراد دارای تحصیلات عالی در بازارکار کشورپنج رویکرد برای استفاده از تجربیات گذشته در كسب‌وكارآشنايي با مدارک مورد نياز برای تاسيس مهد كودكپيش‌زمينه‌های اجرای طرح‌های تجاریرایجترین سوالاتی که در یک مصاحبه شغلی (مصاحبه استخدامی) پرسیده می‏شوندنکات طلايي براي موفقيت در مصاحبه شغلينحوه ارزيابي طرفين مصاحبه از يكديگرآنچه مصاحبه کنندگان باید بدانند12 نكته براي جويندگان كار13 اشتباه رايج در مصاحبه10 قاعده براي موفقيت در مصاحبه استخداميواكاوي شخصيت كارجويان در ميدان مصاحبهده كليد براي رمزگشايي نتيجه مصاحبهآنچه نباید در مصاحبه شغلی انجام داد آشنايي با فنون مصاحبه استخدامیچگونگی نوشتن رزومه کاری